Touristenservice Krynica-Zdrój

Notizbuch (0)
    
Homepage » Attraktionen in der Stadt » Historische Gebäude Krynica-Zdrój » Stare Łazienki Mineralne
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Was ist sehenswert?

 
 

Empfohlene Übernachtung

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy-Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Stare Łazienki Mineralne

Adresse
Stare Łazienki Mineralne
Leona Nowatorskiego 9/4
33-380 Krynica-Zdrój
Kontakt
tel.

Kategorie
Historische Gebäude,
 
Stare Łazienki Mineralne
Fotogalerie sehen
 

Stare Łazienki Mineralne są budynkiem pochodzącym z lat 1863-1866. Zostały wybudowane z inicjatywy ojca polskiej balneologii Józefa Dietla. Są one jednym z najstarszych obiektów zabytkowych w Krynicy-Zdroju i znajdują się na początku krynickiego deptaku. W czasach swej świetności uznawane były za jedne z najbardziej nowoczesnych obiektów tegoż rodzaju w skali światowej. Łazienki Mineralne były dawniej miejscem, gdzie przybywający kuracjusze mogli zażywać wspaniałych kąpieli w wodach mineralnych i borowinach. Kąpiele te były podstawą terapii leczniczych, jakie stosowano w uzdrowisku.

W budynku Łazienek Mineralnych zlokalizowane były 72 pokoje wraz z 82 wannami, w których brano lecznicze i bardzo relaksujące jednocześnie kąpiele. Dodatkowo w obiekcie mieściło się 6 kabin borowinowych, dwie kabiny parowe i faliste. Piętro Łazienek zajęte było przez pokoje przeznaczone dla przyjezdnych kuracjuszy.

Z biegiem lat Łazienki Mineralne zaczęły tracić swój niezwykły urok, przestano się nimi interesować i popadły w straszną ruinę. Zamiast zdobić wejście do głównej alei spacerowej uzdrowiska, już na początku powodowały niesmak. Na szczęście zostały w końcu odnowione i obecnie znów przyciągają swym niebywałym pięknem, a ponadto licznymi atrakcjami wewnątrz. Tam gdzie dawniej zlokalizowane były gościnne pokoje, w tej chwili mieszczą się między innymi gabinety odnowy biologicznej, salony kosmetyczny i fryzjerski, solarium i gabinety analityczne, które pracują dla szpitala uzdrowiskowego oraz sanatoriów.

Ogromną atrakcją jest również grota solna, która została stworzona z soli pochodzącej z Morza Martwego, Czarnego i Czerwonego, a ponadto sól z rodzimych złóż iwonickich i kłodawskich. Odbyć tutaj można wspaniałe lecznicze i relaksujące seanse, które bardzo pomagają w leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego, chorób dermatologicznych, stanów nerwicowych. Powietrze jest mocno nasycone jodem, a wewnątrz panuje stała temperatura i wilgotność. Seans w grocie solnej może odbyć również każdy, kto czuje się osłabiony i zmęczony. Zabieg taki trwa 45 minut i oczywiście polega on na wdychaniu powietrza z jonami soli.

Jaskinia solna jest czynna codziennie od 10.00 do 20.00. Ostatni seans rozpoczyna się 19.00.

Kommentare
 
In der Nähe
 
 
 
 
Fürs Wochenende
Konferenzen, Schulungen
Integrationsveranstaltungen
Für Aktive
Mit der Familie
mehr »
 

Wetter in Krynica-Zdrój

Temp.
0 °C
Regen 0.0 cm
Schnee 0.0 cm
Wind 0 km/h
  Einzelheiten »
 
 

Statistik


Gäste on-line: 4
Besuche heute: 95
Besuche insgesamt: 1288141
seit: 2012-05-30
Generierungszeit: 0.14
 
 

Sehen Sie auch


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Jegliche Rechte vorbehalten.
Krynica-Zdrój - wir präsentieren Hotels, Übernachtungen, Spa, Denkmäler und viel mehr...
Hotelisko.pl