Touristenservice Krynica-Zdrój

Notizbuch (0)
    
Homepage » Attraktionen in der Stadt » Historische Gebäude Krynica-Zdrój » Stare Łazienki Mineralne
Rower w Krynicy
Narty w Krynicy
 

Was ist sehenswert?

 
 

Empfohlene Übernachtung

 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać aktualne wydarzenia i oferty z Krynicy-Zdrój? Zapisz się do newslettera
E-mail
 
 

Stare Łazienki Mineralne

Adresse
Stare Łazienki Mineralne
Leona Nowatorskiego 9/4
33-380 Krynica-Zdrój
Kontakt
tel.

Kategorie
Historische Gebäude,
 
Stare Łazienki Mineralne
Fotogalerie sehen
 

Stare Łazienki Mineralne są budynkiem pochodzącym z lat 1863-1866. Zostały wybudowane z inicjatywy ojca polskiej balneologii Józefa Dietla. Są one jednym z najstarszych obiektów zabytkowych w Krynicy-Zdroju i znajdują się na początku krynickiego deptaku. W czasach swej świetności uznawane były za jedne z najbardziej nowoczesnych obiektów tegoż rodzaju w skali światowej. Łazienki Mineralne były dawniej miejscem, gdzie przybywający kuracjusze mogli zażywać wspaniałych kąpieli w wodach mineralnych i borowinach. Kąpiele te były podstawą terapii leczniczych, jakie stosowano w uzdrowisku.

W budynku Łazienek Mineralnych zlokalizowane były 72 pokoje wraz z 82 wannami, w których brano lecznicze i bardzo relaksujące jednocześnie kąpiele. Dodatkowo w obiekcie mieściło się 6 kabin borowinowych, dwie kabiny parowe i faliste. Piętro Łazienek zajęte było przez pokoje przeznaczone dla przyjezdnych kuracjuszy.

Z biegiem lat Łazienki Mineralne zaczęły tracić swój niezwykły urok, przestano się nimi interesować i popadły w straszną ruinę. Zamiast zdobić wejście do głównej alei spacerowej uzdrowiska, już na początku powodowały niesmak. Na szczęście zostały w końcu odnowione i obecnie znów przyciągają swym niebywałym pięknem, a ponadto licznymi atrakcjami wewnątrz. Tam gdzie dawniej zlokalizowane były gościnne pokoje, w tej chwili mieszczą się między innymi gabinety odnowy biologicznej, salony kosmetyczny i fryzjerski, solarium i gabinety analityczne, które pracują dla szpitala uzdrowiskowego oraz sanatoriów.

Ogromną atrakcją jest również grota solna, która została stworzona z soli pochodzącej z Morza Martwego, Czarnego i Czerwonego, a ponadto sól z rodzimych złóż iwonickich i kłodawskich. Odbyć tutaj można wspaniałe lecznicze i relaksujące seanse, które bardzo pomagają w leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego, chorób dermatologicznych, stanów nerwicowych. Powietrze jest mocno nasycone jodem, a wewnątrz panuje stała temperatura i wilgotność. Seans w grocie solnej może odbyć również każdy, kto czuje się osłabiony i zmęczony. Zabieg taki trwa 45 minut i oczywiście polega on na wdychaniu powietrza z jonami soli.

Jaskinia solna jest czynna codziennie od 10.00 do 20.00. Ostatni seans rozpoczyna się 19.00.

Kommentare
 
In der Nähe
 
 
 
 
Ferien
Fürs Wochenende
Konferenzen, Schulungen
Integrationsveranstaltungen
Für Aktive
mehr »
 

Wetter in Krynica-Zdrój

Temp.
0 °C
Regen 0.0 cm
Schnee 0.0 cm
Wind 0 km/h
  Einzelheiten »
 
 

Statistik


Gäste on-line: 4
Besuche heute: 6
Besuche insgesamt: 1167647
seit: 2012-05-30
Generierungszeit: 0.13
 
 

Sehen Sie auch


 
© 2007-2018 KrynicaZdroj.info
Jegliche Rechte vorbehalten.
Krynica-Zdrój - wir präsentieren Hotels, Übernachtungen, Spa, Denkmäler und viel mehr...
Hotelisko.pl